Współczesna genetyka w sposób dokładny określa pochodzenie Słowian.
Haplogrupa R1a1 (Y-DNA)
W genetyce haplogrupa występująca w
męskim chromosomie Y.
W
Europie występuje najczęściej wśród niektórych ludów słowiańskich.
Serbów Łużyckich (63%),
Polaków (55%),
Białorusinów (50%),
Rosjan (46%),
Ukraińców (43%),
Węgrów (25%)
Estończyków (33%).
Istotny procent R1a występuje
także u Skandynawów:
Norwegów (25–30%),
Szwedów (15–20%),
Duńczyków (10–15%),
Niemców (15–20%).
Ludy bałtyckie również charakteryzują
się wysoką częstością występowania haplogrupy R1a:
Litwini (34–45%),
Łotysze (40%).
Słowianie, jako spójna grupa etniczna i językowa, wywodzą się z grupy ludów indoeuropejskich.
Poza Europą R1a występuje
najczęściej wśród mieszkańców:
Indii Północnych (48–73%)
Obszar Azji Środkowej:
Iszkaszimów (irańskojęzycznych) (68%),
Tadżyków (30%),
Pasztunów (40–45%),
ludów turańskich:
Kirgizów (63%),
Ałtajczyków (38–53%).
Porównując powyższe wskaźniki procentowe Haplogrupa R1a1, obiektywnie widać gdzie nasze drzewo praprzodków ma korzenie.
Może stworzyliśmy europejską antyhistorie, niewiedzę opartą jedynie na zdobyczach antycznej Europy i chrześcijańskich kanonach tradycji..
Ciekawostka.
Do dzisiaj jesteśmy najliczniejszą w Europie grupa językową.
Kiedy sięgniemy do oficjalnych teraźniejszych publikacji ....... czytamy:
Historia Europy – obejmuje historię cywilizacji ludzkiej na kontynencie europejskim od pojawienia się pierwszych ludzi aż do czasów współczesnych.
Historię Europy możemy podzielić na cztery epoki historyczne: starożytność, średniowiecze, nowożytność i historię najnowszą. Starożytność obejmująca okres do 476 r. to głównie cywilizacje basenu Morza Śródziemnego – grecka i rzymska ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Europy )
Dodatek
Starożytność to okres w dziejach kultury Grecji i Rzymu od ok. IX w. p.n.e. (czasy Homera) do upadku cesarstwa zachodniorzymskiego w V w. n.e.
Według jeszcze obowiązującej historii europejskiej, która jest zakodowana w naszej świadomości edukacyjnej, Słowianie do Europy przybyli w pierwszych wiekach naszej ery (I-IV w. n.e.).
Gdzie podziały się całe tysiąclecia pradziejów ?
Dla porównania i dla Naszej świadomości !!!
1. Kiedy wybudowano ATENY ?
Jest to jedno z najstarszych miast świata, o którym mowa we wpisach powstałych w XII wieku p.n.e. Kluczową rolę w powstaniu Aten miało wzgórze Akropolu
Kiedy wzniesiono RZYM ?
Według tradycji, przekazanej nam przez Liwiusza, Rzym założył Romulus 21 kwietnia 753 p.n.e.
Kiedy wybudowano kamienny gród na Górze Zyndrama ?
Góra Zyndrama – wzniesienie o wysokości bezwzględnej 410 m zlokalizowane w Maszkowicach, w województwie małopolskim.
https://www.youtube.com/watch?v=gpLyXilbYw4
XVIII wiek p.n.e. !!!!!!
To tylko 100 kilometrów od Krakowa.
2. Kiedy wynaleziono koło ?
Koło wymyślono ok. 3500 roku p.n.e. w Mezopotamii, czyli na obszarze obecnego Iraku.
Waza z Bronocic – ceramiczna waza z rysunkiem interpretowanym jako najstarszy znany dowód używania pojazdu kołowego. Jej wiek szacuje się za pomocą datowania radiowęglowego na 3635–3370 p.n.e. Obecnie przechowywana w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Najstarszy dowód na użycie wozu przez człowieka nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Obecne polskie ziemie już około 4000 lat p.n.e. przemierzały drewniane wozy zaprzęgnięte w rogate bydło. W latach 70 XX wieku grupa archeologów, na czele z prof. Januszem Krukiem, odkryła w neolitycznej osadzie w Bronocicach pod Pińczowem wazę zdobioną bogatym ornamentem.
To tylko 76 kilometrów od Krakowa.
3. Największe bitwy
Wojna trojańska. Starożytni autorzy datowali wojnę trojańską na XIII–XII wiek p.n.e. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_troja%C5%84ska
Bitwa nad rzeką Tollense – bitwa stoczona w epoce brązu, orientacyjnie pomiędzy latami 1300 i 1250 p.n.e. w dolinie rzeki Tollense na terenie dzisiejszych Niemiec (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Żadne przekazy historyczne o niej nie są znane, zatem cała wiedza na jej temat pochodzi wyłącznie z badań archeologicznych na pobojowisku. Na podstawie przebadanego do 2017 roku fragmentu terenu badacze oceniają, że mogło w niej wziąć udział od 1000 do 4000 wojowników, z których nawet do 750 poległo.
To tylko 85 kilometrów od Świnoujścia.
4. Grobowce megalityczne w dorzeczu Łupawy sprzed 6000 lat.
Grobowce kujawskie wznoszono w okresie od IV–III tysiąclecia p.n.e.
To tylko 118 kilometrów od Gdańska.
W Egipcie nikt jeszcze nie myślał o piramidach, w Brytanii o Stonehenge, kiedy nad brzegiem rzeki Łupawy ludność należąca do kultury pucharów lejkowatych budowała największe zachowane cmentarzysko grobów megalitycznych w Polsce.
Gdzie są najstarsze, zaginione zabytki słowiańskiego pisma ?
Nie chce mi się wierzyć że Nasi pradziadowie nie potrafili w sobie znanym kodzie pisanym utrwalać własnej historii. Skromnym przykładem może być niepozorna Waza z Bronocic. .
DNA, a wyniki badań nad zawartym w komórkach materiałem genetycznym pogłębiają stopniowo naszą wiedzę. Wskazywane jest (bardzo ostrożnie), że geny Słowian należą do najstarszych nacji w Europie, co zresztą nie musi koniecznie oznaczać, iż byli oni tu od zawsze. Możliwe jest bowiem, że nabyli oni je od ludności żyjącej wcześniej, wchłaniając jej społeczności. Gdyby jednak tak było, należałoby uznać, że nasi przodkowie absorbowali wszystkie takie nacje na trasie swego pochodu.
Mapa rozmieszczenia haplogrupy DNA typowej dla Słowian (R1a1) ukazuje, iż ich kolebka mieściła się w południowej Azji, na północnych terenach Iranu i Afganistanu, co stanowi nie tylko ciekawe odkrycie, ale i intrygującą zagadkę. Najbliższymi genetycznie pobratymcami Słowian są Afgańczycy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz