Współczesna historia Polski zapomniała o naszych praojcach, pradawnych władcach ziem słowiańskich.
Prawdziwy Historia ?
W nieprawdopodobny sposób milczy, nie próbuje odtwarzać drzewa genologicznego Naszych wielkich Słowian. Nasza 1000 letnia państwowość Polska ma bardzo głębokie korzenie, ugruntowane w poprzednich tysiącleciach Europy.
Dlaczego nie szanujemy pięknej historii POLSKOŚCI ?
Europa milczy, ale nasza słowiańszczyzna powinna bić w dzwony prawdziwej historii.
Sięgając do relacji współczesnych odkryć archeologicznych widać wyraźnie wysoko zawansowaną kulturę i organizację ludów słowiańskich zamieszkujących obecne ziemie polskie i europejskie. Wtedy ziemie słowiańskie tętniły bogatym życiem. To tutaj nad Wisłą, Odrą i Bałtykiem panowali potężni władcy, którzy potrafili bronić się przed wrogiem zewnętrznym i podbijali Europę.
Niezaprzeczalne fakty historycznych zdarzeń są na wyciągnięcie ręki.
Dlaczego brakuje nam rzetelnej rekonstrukcji polskich dziejów - słowiańskiej historii ?
Słowianie, mapa z 1598 roku, wg Ptolemeusza (ur. ok. 100, zm. ok. 168)
Historia ziem polskich, słowiańskich w ujęciu pradawnych kronik/tarktatów.
- V wiek p.n.e.
Herodot (485 – 425 rok p.n.e.) grecki geograf, był pierwszym historykiem, który próbował opisać ziemie słowiańskie. W traktacie „Dzieje”, Słowian nazywał starożytnymi ludami północy, przydając im miano Neuri. Sugerował, że toczyli oni ciężkie walki terytorialne z słowiańskimi Scytami, których siedziby ulokował u źródeł Dniestru.
- I wiek n.e.
Strabon (63 rok p.n.e. – 24 rok n.e.) grecki geograf, w swych pismach opisuje o słowiańskich Sarmatach/Sauromatach zamieszkujących obszar pomiędzy rzeką Dunaj a Morzem Czarnym.
Gajus Pliniusz Starszy (23 – 79 rok n.e.) historyk rzymski, w swej encyklopedii „Historia naturalna” napomina o słowiańskich Wenedów/Venedi zamieszkujących tereny pomiędzy Morzem Bałtyckim a Morzem Czarnym. Mówiąc o tych ziemiach wymienia także Sarmatów oraz Hirrów.
- II wiek n.e.
Klaudiusz Ptolemeusz z Aleksandrii (100 – 168 rok n.e.) geograf i astronom greckiego pochodzenia, w swym dziele „Geografia” mylnie wymienia nazwy plemion słowiańskich i nazwy geograficzne. Pisał o Wenedach zamieszkujących Ziemię Sarmacką w pobliżu Zatoki Wenedyjskiej (Zatoka Gdańska) i na wschód od rzeki Wistuli (Wisły). Według Ptolemeusza słowiańscy Sarmaci zamieszkiwali obszar pomiędzy Wisłą a Dniestrem, a północną granicą ich terytorium był Ocean Sarmacji identyfikowany obecnie jako Morze Bałtyckie. W swych publikacjach pisał także o Hunach, których uważał za Słowian i utożsamiał ich z Sarmatami. W dziele „Geografia” wymienia również inne plemię słowiańskie, zamieszkujące nad Wołgą, które nazywał Soubenoi.
[…] Sarmacja europejska ograniczona jest od północy Oceanem Sarmackim wzdłuż Zatoki Wenedyjskiej. Góry Wenedyjskie zamieszkują Sarmację ogromne ludy. Z mniejszych zaś ludów siedzą w Sarmacji Gytonowie koło rzeki Wistula. Bardziej ku wschodowi od wymienionych siedzą poniżej Wenedów, Sudinowie i Stawanowie, aż do Alanów mieszkających na zachód od Wistuli […]
- III wiek n.e.
Gaius Juliusz Solinus (III w n.e.) pisarz rzymski, autor dzieła „Zbiór rzeczy godnych pamięci” wymienia Neurów jako ludy słowiańskie zamieszkujące źródła Dniestru.
- VI / VII wiek n.e.
- Sklawinowie, Sklawini, Sklaweni, Sklawenowie – dawna nazwa używana przez pisarzy bizantyjskich na określenie Słowian.
Nazwa Sklawinów pojawiła się, w dziele Pseudo–Maurycy (żył na przełomie VI i VII wieku n.e.) bizantyjski autor traktatu wojennego „Strategia” informuje o taktyce wojennej oraz kulturze i sposobie życia plemion słowiańskich. […] Nawykłe do wolności nie pozwalają się w żaden sposób ujarzmić ani opanować, a zwłaszcza na własnej ziemi. Są bardzo liczni i wytrwali, znoszą łatwo upał, zimno .
Identyczne określenie również wprowadził (480 – 553 rok n.e) w traktacie „Kronika Gocka”. Jordanes pisał, że ludy tamtejsze pochodzą z jednej krwi i określał ich trzema nazwami:
* Wenedów. Lud zamieszkujący I-IV w. n.e. ziemie od Małopolski po górny Dniepr.
* Antów. Plemiena wschodnich Słowian. Zamieszkiwali ziemie od Dunaju do środkowego Dniepru
* Sklawinów.
[…] Dacja, na kształt diademu uwieńczona Alpami (Karpaty) a w wzdłuż ich lewego stoku, który skłania się ku północy, rozsiadł się poczynając od źródeł rzeki Wiskla (Wisła) na niezmierzonych obszarach liczny naród Wenedów. A choć imiona ich zmienne są teraz stosownie do rozmaitych szczepów, to przecież głównie nazywa się ich Sklawenami i Antami. Ziemie Antów zaś, którzy są z nich najdzielniejsi.
Prokopiusz z Cezarei (490 – 561 rok n.e.)także wspomina o Sklaweni. Historyk bizantyjski, w swej rozprawie „Historia wojen” wspomina o Słowianach naddunajskich i ich najazdach na Bizancjum. Pisał też: […] Skaboi i Antowie podlegają władzy jednego człowieka, lecz od dawna żyją w ludowładztwie i dlatego zawsze wszelkie pomyślne i niepomyślne sprawy załatwiane bywają na ogólnym zgromadzeniu. W postaci nawet nie bardzo się od siebie różnią, są rośli i mocni wszyscy, cera ich nader biała […] rozciągają się nad zakrętem Morza Pontyjskiego od Danastru (Dniestr) po Danaper (Dniepr)[…] słotę. Dla przybywających do nich są życzliwi i chętnie ich odprowadzają z miejsca na miejsce, użyczając im, czego potrzebują […]
Teofilakta Symokatty (żył na przełomie VI i VII wieku n.e.) egipski historyk, sekretarz Cesarza Maurycjusza (539 – 602 rok n.e.), autor charakterystyki Słowian. Pisał jak to słowiańscy Antowie ciągle i okrutnie nawiedzali ziemie trackie, a Sklawinowie pustoszyli Półwysep Bałkański.
W 540 roku Sklawini wspólnie z protobułgarskimi Kutigurami dotarli aż do bram Konstantynopola.
W 549 roku Sklawini spustoszyli IIirię i Trację. .
W 550 najechała Dalmację i Trację.
W 551 roku klęska wojsk bizantyjskich pod Adrianopolem.
W 558 roku Antowie i Sklawinowie wzięli udział w wielkiej ekspansji na Bizancjum docierając do Konstantynopola i w głąb Grecji.
- VII wiek n.e.
O Sklawinach zwanych Winedami wspomina Fredegar opisując powstanie państwa Samona (także Samo zm. 658-661).
- ? ...... ?
Polska Historia do VIII wieku n.e. (VI wieku.n.e)
Poniższa teza, zdanie jest obarczone bardzo dużym znakiem zapytania ??
Dawne przekazy twierdzą że pradawny władca Krakowa
- KRAK (Krakus I,, Smokobójca " ( ur.ok. 600 r.n.e - zm. 673 r.n.e Kraków ) - Pierwszy Król Lechitów oraz 5 Książę Wiślan. Syn Wiseła,, Owczarza" i Tolisławy. Mąż Cirzpisławy )
miał dwóch synów i jedną córkę.
Krak II
Lech II
Wanda
- Leszko II (Lech II)
- Leszko III
- Popiel I
Legendarny władca ziem polskich i wywodzący się z dynastii Popielidów, według Wincentego Kadłubka wnuk Leszka II, syn Leszka III i Julii, siostry Juliusza Cezara. Ojciec legendarnego, zjedzonego przez myszy Popiela II. Według Kadłubka był bardzo dobrym władcą. Kronikarz umiejscowił jego rządy około 800 roku.
Według Jana Długosza panował pierwotnie w Krakowie, jednak postanowił przenieść stolicę do Gniezna.
Benedykt Chmielowski w Nowych Atenach podał datę jego zgonu na rok 815 i dodał, że miał panować 15 lat.
- Popiel II
- Siemowit książę Polan z IX wieku znany jedynie z kroniki Galla Anonima. Według jego relacji Siemowit był synem Piasta i Rzepichy i objął władzę po obaleniu Popiela, zgodnie z wolą zgromadzonych na wiecu współplemieńców. Synem i następcą Siemowita był Lestek.
- Lestek niepoprawnie (forma zlatynizowana) Lestko – drugi książę Polan z dynastii Piastów, o którym wspomina Gall Anonim w kronice. Syn Siemowita i ojciec Siemomysła.
- Siemomysł (ur. w okr. IX/X w. zm. w okr. 950–960) Siemomysł (Ziemomysł) trzeci książę Polan z dynastii Piastów wspomniany w Kronice polskiej Galla Anonima. Przypuszcza się, że Siemomysł (Ziemomysł) zjednoczył najprawdopodobniej ziemie Polan, Goplan i Mazowszan. Nie można wykluczyć, że uczynił to już jego ojciec.
- Mieszka I to historyczny pierwszy władca Polan ( ur. w okr. 922–945 zm. 25 V 992 ), uważany zarazem za faktycznego twórcę państwowości polskiej. Kontynuował politykę swojego ojca i dziadka.
------------------------ Słowianie
Słowianie to jeden z najbardziej frapujących ludów na naszym globie. Sam środek Europy i nieprawdopodobna do dzisiaj tajemnica genezy powstania i istnienia silnej nacji społecznej. A może ...... czarna kotara milczenia EU.
A tak na prawdę, zapomniana cywilizacja i społeczność europejska. Słowianie na naszym kontynencie stworzyli jedną z pierwszych zaawansowanych cywilizacji. Stworzyli podwaliny dla późniejszych państw europejskich. To Słowianie pierwsi na świecie (w udokumentowany sposób) stosowali koło w wozach rolniczych, przed cywilizacją Rzymu, Grecji i Egiptu wznosili kamienne grody.
Wspaniała zagadka dla odkrywców pradawnych dziejów zachodniej Europy.
Kto zamknął nas w szkatule tajemnicy ?
W którym tysiącleciu ?
Zadziwiające. Zamazano historię w samym środek kontynentu, zasadzono głęboki las, stworzono stereotyp zapyziałego Homo Sapiens. Nie wiadomo jak to się stało, że dzisiejsza nacja Słowian zdołała zająć ponad 60% powierzchni Europy i obecnie jest najliczniejszą europejską grupą ludów - około 500 milionów. Według niektórych znawców historii ziemi, Słowianie ucywilizowali się i z garstki zakompleksiałego chłopstwa, dopiero w X wieku naszej ery. To jakiś nieprawdopodobny bum demograficzny na przestrzeni tysiąclecia. Fenomen historyczny na skalę światową ....................... .
Franciszek
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz